Üks meie hetke enimmüüdavaid brände on Wholy Greens pasta, maakeeli võib ka öelda makaronid. Mis siis selles pastas nii erilist on? Esmalt selle koostis. Meie valikus on neli erinevat köögiviljadega pastat – porgandi, kõrvitsa, spinati ja peedi ning nende koostis on umbes 50% pastast. Seega võib öelda, et tegu on kõrge köögivilja sisaldusega pastaga või siis köögiviljadega pastaga, mis on tervislik ning annab võimaluse pakkuda vajalikke vitamiine ja mineraalaineid nii lastele kui täiskasvanutele. Vaatamata sellele hoiab pasta väga hästi keetes oma vormi ning keetmisaeg on kõigest umbes 6 minutit. Kiire, tervislik ja maitsev.
Tervislikkus ja mõõdukus käivad käsikäes, seda ka pasta puhul. Päevane süsivesikute tarbimine võiks täiskasvanud inimesel jääda umbes 50-60% kanti kogu päeva energiast (uuematel andmetel ka veidi vähem), süsivesikuid kindlasti kartma ei pea, kuid oluline on nende kvaliteet ning see, millist toitu inimene terve päeva jooksul tarbib ja mis on eesmärgid. Sellest kirjutan kindlasti meie järgnevates blogipostitustes lähemalt. Wholy Greens pastad köögiviljadega on just sellele suunatud – aeglaselt imenduvad süsivesikud, kõrge kiudainete sisaldus, palju vitamiine (A, B, C, E) ja mineraale ning pasta köögiviljade sisaldus on ca 50%.
Wholy Greens pastale lisatakse ennekõike neid köögivilju, mis nö kaubanduslikku välimust mingil põhjusel ei oma või ei saavuta, kuid mille maitseomadused on täielikult säilinud. Seetõttu saavad põllumehed ära kasutada kogu oma toodangu. See on võit kõikidele – väikeste sammudega meid ümbritsevale maailmale, põllumeestele, tootjale ning ka meile, kes me oleme otsustanud seda pastat tarbida.
Toiduraiskamine toimub toidu tootmise kõikides ahelates ning sellele on hakatud aina enam tähelepanu pöörama. Väga populaarseks on muutunud just see suund, et tuleb ära kasutada kõik, mis võimalik ehk null raiskamise filosoofia. See on tegelikult paljusid elutahke hõlmav tegutsemisviis, mille ainult üks osa on seotud toiduga. Wholy Greens on oma tootmises sellega arvestanud ning tootes pastat köögiviljadega on enda südameasjaks võtnud väikeste sammudega maailma parandada. Hoia Tervist missioon on üles leida just sellised tootjad ning oma väikeste sammudega panustada nende edusse.
ÜRO toidu- ja põllumajandusorganisatsiooni (FAO) andmetel läheb kaotsi või raisku umbes kolmandik kogu maailmas toodetud toidust. Arvatakse, et aastaks 2030 tõuseb see määr veel kolmandiku võrra ehk 2,1 miljardit tonni kaob (tootmisel) või visatakse minema (jaemüügil ja tarbimisel).Selle suure probleemi juures on palju erinevaid aspekte, alates üldisest näljast maailma eri paikades, lõpetades süsiniku jalajäljega. On millele koos mõelda!